как развивать ребенка с рождения

Розвивашки: хочу виростити генія

Питання про те, як розвивати дитину вдома і, бажано, від народження, цікавить, як правило, кожного. Винятків тут майже не буває. Чи виростимо ми абсолютного генія чи ні – це вже як пощастить, та й геніальність не лише від виховання залежить. А ось спробувати надати малюкові можливість випереджати у розвитку своїх однолітків та активніше осягати світ можна. І навіть треба! Чому б і ні? – Але як це зробити правильно? Давайте розбиратися разом.

Як розвивати дитину від народження та коли варто починати?

Загалом однозначної відповіді на це питання немає, та й бути не може. Навіть якщо у вас декілька дітей, таку собі універсальну формулу застосувати не вдасться. Насправді батьки рано чи пізно усвідомлюють, що дитячі розвивалки, обожнювані одним малюком, зовсім не влаштовують іншого. Отже, просто запозичити на 100% ідеї друзів, сусідів чи родичів навряд чи вдасться. Різним речам потрібно навчати по-різному, та й підходящий час для старту доведеться відчути самостійно.

Якщо ви запитаєте, як розвивати дитину в 3 місяці і не пізно / чи не рано це, ми відповімо, що саме ідеально. У цей час малюк вже починає виявляти свою природну цікавість, а отже, саме час підігрівати інтерес і будити силу уяви. На думку багатьох сучасних фахівців, цікавість у 21 столітті набагато важливіша, ніж красивий почерк і вивчена назубок таблиця множення. І такий ранній вік – це саме час, щоб закласти основи для її розвитку.

Минулий вік цілком можна назвати епохою індустріалізації, в якій особливо були потрібні робітники, що механічно виконують точно прописані завдання, а зовсім не мрійники та представники творчих професій. Тоді проблема, як розвинути творчі здібності в дитини, не стояла так гостро, як тепер. Нині ж ситуація майже кардинально змінилася. Індустріальний світ практично закінчився, і майбутнє за тими, кому насправді цікаво, а отже, за творцями, мислителями та винахідниками.

Головне завдання батьків, які цікавляться таким напрямом, як розвиток дитини по місяцях, це не занапастити дивовижний світ дитячої творчості. Він закладений у малюку спочатку. Природа подбала про те, щоб ця особливість вже була присутня, а ось розвивати її чи ні – це вже рішення самих дорослих. Загалом, напевно, найголовніше, чому ми можемо навчити нашого сина чи доньку, то це мистецтву отримувати щиру радість від кожної хвилини життя.

Як розвивати дитину вдома: основні секрети та рекомендації

Мозок людини складається з двох півкуль. Кожна з них відграє певну роль і відповідає за конкретний набір функцій. На чисто фізіологічному рівні ліва гарантує людині розвиток логіки, а ось права, навпаки, сприяє виникненню та вдосконаленню творчих здібностей та образного мислення.

Багато сучасних мам цікавить питання, як розвинути творчі здібності у дитини. Саме творчі, бо точними науками, як утім, і читанням з листа, а також уміння дотримуватись правил і мислити логічно, активно займаються школи. Тобто, на практиці виходить, що навчальні заклади тренують передусім ліву півкулю. На жаль, правій вони приділяють набагато менше уваги.

Саме тому у батьків, які запитують, як розвивати дитину вдома, дитячі розвивалки останнім часом користуються особливим попитом. Найпростіший спосіб досягти успіху – це підключити до загальнорозвивальних занять образотворче мистецтво, музику, танці та елементи хендмейду. Загалом, все, щоб навчити дитину вигадувати те, чого поки що немає, та впроваджувати оригінальні ідеї на практиці.

Молоді батьки часто бояться не впоратися із завданням, спрямованим на те, як розвивати дитину вдома. Адже просто скуповувати усі дитячі розвивалки поспіль чи записуватись на курси – це так мало, правда? Що ж робити? – По-перше, відкинути паніку! У вас обов’язково все вийде. Просто слухайте своє серце, випустіть на волю своєї внутрішньої дитини і щиро кайфуйте від того, що відбувається навколо. Співайте, танцюйте, будуйте піщані замки, слухайте різну музику, розглядайте твори мистецтва, пробуйте грати на музичних інструментах, вирушайте у великі та маленькі подорожі, майструйте щось, читайте та насолоджуйтесь природою.

Як розвинути мову у дитини і чи можливо це?

Останнім часом досить часто можна зустріти тат і мам, які помилково вважають, що до тієї хвилини, коли їхня дитина вимовить своє перше слово, говорити з нею загалом марно. Тобто, на практиці виходить, що дитячі розвивалки, спрямовані на розвиток мовних навичок, знадобляться десь ближче до року. Це дуже поширена помилка.

Будь-який грамотний фахівець пояснить батькам, що будь-які звуки, що видаються дитиною, це вже початкове формування цієї здібності. Виходить, що займатися питанням про те, як розвинути мову у дитини, варто починати задовго до того, як прозвучить перше слово. У цілому нині це перший етап і необхідний, щоб показати малюку основну функцію навички, тобто. спілкування.

Запам’ятайте, що елементарні дитячі розвивалки у домашніх умовах – це розмова. Розмовляйте з вашим малюком, розповідайте щось цікаве, пояснюйте дії як свої, так і його. Пам’ятайте, що таким нехитрим способом дитина вже знайомиться з навколишніми речами. Вербалізуйте навколишній світ, і ви отримаєте природну відповідь на питання про те, як розвинути мову у дитини.

Як розвинути пам'ять у дитини та що для цього потрібно?

Пам’ять маленьких дітей короткочасна та мимовільна. Виходить, що, на відміну від дорослих, малюк хоч і запам’ятовує швидше і простіше, але не зберігає цю інформацію довго. Особливість головного мозку дитини – утримувати лише найемоційніше забарвлені моменти. А значить, якщо ви поставили проблему, як розвинути пам’ять у дитини, цю особливість доведеться враховувати.

Хочете досягти успіху? – Ну тут, мабуть, як у спорті, без тренування не обійтися. До речі, для цього не обов’язково купувати якісь найпопулярніші дитячі розвивалки. Без них можна обійтися. Та й спеціально виокремлювати час також не потрібно. Це можна зробити будь-якої миті, наприклад, за вечерею, по дорозі до дитячого садка, на прогулянці та в поїздці: повторюйте вже пройдений матеріал, розмірковуйте та обговорюйте, заучуйте напам’ять вірші та пісеньки.

До речі, не забудьте уточнити у дитини, як минув день. Попросіть у деталях описати, в які ігри грав, що їв, і у що були одягнені друзі чи вихователі в дитячому садку. Хоча ось тут не можна не сказати про одну важливу умову. – Для того, щоб заняття, спрямоване на те, як розвинути пам’ять у дитини, було успішним, потрібна наявність двох важливих складових, а саме ігрової форми та бажання дитини брати активну участь у процесі.

Отже, відповідь на питання про те, як розвивати дитину вдома, можна знайти без допомоги ззовні. Звичайно, дитячі розвивалки ніхто не скасовував, і ми ніяк не применшуємо їх роль та користь. Однак, для того, щоб виховати гармонійну особистість, потрібно пам’ятати про готовність приділяти дитині якомога більше часу. Мовні навички та гарна пам’ять – це не завжди природний дар. Найчастіше вони купуються в результаті копіткої, але в той же час цілком посильної роботи дорослих.