слінг, носити слінги, слінги для малюків

Слінги: за чи проти?

На щастя, на сьогоднішній день для перенесення немовлят і малюків пропонується величезний асортимент різноманітних пристроїв. Вибирай що хочеш! Тобто, за бажання сучасним батькам не потрібно буде ні дня носити своє новонароджене дитя на руках. Це і слінг шарф, і кенгурушка для дітей, і рюкзаки, і переноска для дітей у вигляді кошика, і люльки, і сумки. Але абсолютний чемпіон у рейтингу популярності – це, звичайно, слінг для новонароджених. Ось про нього якраз і пропонуємо поговорити сьогодні.

Слінг для новонароджених: що то за штука така новомодна?

Вперше зіткнувшись із таким поняттям як «слінг для новонароджених», ми мимоволі замислюємося над тим, що це взагалі, і звідки до нас прийшло таке дивне слово. Загалом ніякого секрету тут немає. Слінг для дитини – це досить довгий і широкий відріз тканини, що досягає в середньому до 2 метрів, і особливим способом, що зав’язується. А саме слово слінг має англійське походження і дослівно перекладається як перев’язувати.

Заглибившись трохи в історію, можна дізнатися, що види слінгів – це зовсім не данина дуже сучасній моді, як могло б здатися на перший погляд. Трикотажний слінг з кільцями, який поширений у світі найбільше, винайшов, як це не дивно, чоловік, а саме доктор Райнер Гарнер у 1981 році. Готуючись до появи своєї дитини, вивчивши масу літератури та перепробувавши різні види для носіння дітей, він вирішив, що такий варіант буде найзручнішим. І не схибив!

Нині таке перенесення для дітей популярне у всьому світі. До речі, а чи був слінг для годування насправді ноухау виключно цієї людини? – Адже, по суті, в країнах Африки та Азії жінки споконвіку носять своїх дітей саме так: у різних відрізах тканини, перев’язаних різноманітними конфігураціями. Хм… Ну, патент точно належить Р.Гарнеру, решта вже на його совісті, правда?

Майслінг, слінг для годування та носіння новонароджених: у чому переваги?

На відміну від такого пристрою як кенгурушка для дітей, в слінгу малюка можна носити з самого народження. І головний його плюс у тому, що руки батьків завжди будуть вільними. І так, звичайно, набагато легше.

Загалом слінг для дитини – це насамперед гарантія постійного контакту з мамою чи татом. Крихітка чує серцебиття, теплоту і запах батьків. Ну, і потребує їх, звичайно ж. Якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, слінг для годування – просто незамінна річ для самої жінки. З його допомогою і дитина буде нагодована будь-якої миті, і оточуючі це зовсім не помітять.

Варто дитині трохи підрости, приблизно до віку двох місяців, можна переходити на так званий Майслінг. Він допоможе розподілити малюка рівномірно між обома плечима та стегнами дорослого. – Зручно та дуже легко.

При переміщенні батька слінг для новонароджених, як і ергорюкзак, кенгурушка для дітей або слінгомайка ритмічно погойдуються. Це допомагає маленькій дитинці спокійно і солодко заснути. На сьогоднішній день варіантів та схем зав’язування безліч. Отже, гармонійно чергуючи модифікації та види слінгів, їх можна використовувати для носіння дитини до 2-3 років.

До речі, не можемо не відзначити ще одну важливу деталь. – У маленьких дітей хребет дуже гнучкий, тому поза малюка у таких пристосуваннях вважається цілком природним.

Слінг для новонароджених: а чи є недоліки?

Ну, перш за все, це, звичайно, технічний момент. Усі, без винятку, види слінгів вимагають певних навичок та тренувань. Тобто, ми хочемо сказати про те, що ідеально зав’язати його з першого разу мало кому вдається. І спочатку доведеться попрацювати і навіть, напевно, понервувати.

Наступний мінус, про який не можна не згадати, розповідаючи про слінг для новонароджених, те, що влітку в ньому дуже жарко. Можливо, на цей період трикотажний слінг та правильно підібраний одяг для обох і є вашим рішенням.

При носінні малюка, звичайно, руки залишаються вільні, але бувають моменти, коли слінг для новонароджених не просто не допомагає, але навіть десь заважає. Коли? Ну, наприклад, при купівлі собі одягу або примірки взуття. Поміркуйте самі, вам доведеться кілька разів його розмотати і потім зав’язати знову. При цьому питання, кудись покласти дитину, якщо ви поїхали на шопінг на самоті, залишається відкритим.

А які види слінгів зараз можна придбати?

Як ви самі розумієте, слінг для новонароджених і більш дорослих діток може бути представлений в різних формах і модифікаціях. Поговоримо про найголовніші:

  • Слінг-шарф мабуть найуніверсальніший тип на сьогоднішній день. Таке перенесення для дітей – це ні що інше як відріз тканини шириною 50-70 см і до 2 м завдовжки. У ньому малюк може бути в будь-якому положенні: горизонтальному, вертикальному або напівбокому. Щоб полегшити навантаження на спину, його прийнято носити на двох плечах. Слінг шарф може бути просто тканинним чи трикотажним.
  • Слінг для дитини з кільцями. Цей вид найпоширеніший. У ньому також можливе і вертикальне, і горизонтальне носіння. Він гасає на одному плечі і через це створює більше навантаження на хребет батька. Якщо дитина зовсім маленька, необхідно постійно підтримувати її голову.
  • Майслінг – прямокутник з тканини з чотирма лямками. Менш поширений і полегшений вигляд. У ньому зовсім не спекотно. Але носиться у ньому малюк лише вертикально. Тому він підходить для дорослішого віку.

Отже, вибираючи слінг для новонароджених необхідно, звичайно ж, виходити з вимог до нього, але в той же час не варто забувати про фізіологію як власну, так і дитини. Якщо не хочете розчаруватися згодом і насправді значно полегшити собі життя, будьте готові врахувати всі нюанси: вашу вагу, вагу дитини, її вік та характер. Ну і, нарешті, пам’ятайте, що різні види слінгів призначені для різних умов їх використання: комусь він потрібен для допомоги виключно в домашніх справах, комусь для переміщення по місту, а хтось купує його для занять фізичними вправами. Смаки та потреби різні, а значить, просто придбати перший-ліпший слінг для годування в найближчому магазині – це далеко не завжди правильне рішення.