Чоловік на пологах

Ще кілька років тому про партнерські пологи багато майбутніх батьків дізнавалися хіба що з іноземних фільмів або чиїхось напівправдивих, як тоді здавалося, оповідань. Народження дитини вважалося винятковим таїнством жінки, і до пологового будинку, а тим більше до пологового залу, допускався хіба що додатковий медичний персонал. Добре це чи погано? – На сьогоднішній день вибір, звичайно ж, за кожною мамою, і тільки їй вирішувати, чи потрібна їй присутність близької людини на пологах як підтримка, чи їй у цей непростий момент буде простіше впоратися одній.

Так чи інакше, сьогодні ми поговоримо про партнерські пологи, розберемо в подробицях їхні переваги та недоліки, обговоримо нюанси, і допоможемо визначитися з вибором усім, хто вагається.

Народження дитини та основні правила партнерських пологів

Коли чоловіки та дружини приймають рішення про спільні пологи, перше, що їм необхідно зробити, це обговорити це зі своїм лікарем, і послухати думку самого фахівця з цього приводу. І, до речі, зробити це рекомендується якомога раніше. Чому? – Вся справа в тому, що партнеру потрібен час, щоб підготуватися до пологів.

Навіть ідеальний чоловік, який знає, на якому тижні народжують, і приблизно уявляє собі, що ж на нього чекає, повинен буде попередньо здати певні аналізи і пройти докладний інструктаж. Причому список вимог може бути різним для різних клінік, і про це, звичайно ж, потрібно уточнювати заздалегідь.

До речі, за багатьох клінік, які практикують партнерські пологи, є спеціальні курси для підготовки майбутніх батьків. Відвідування їх не вважається обов’язковим, але на заняттях чоловіки та дружини можуть отримати масу корисної інформації. Фахівці розповідають, що ж відбувається насправді і як надавати допомогу чи підтримку жінці правильно з огляду на всі особливості.

Партнерські пологи: найпоширеніші стереотипи

А знаєте, що найголовніше у спільних пологах? – Ні, це не крутий пологовий будинок і навіть не найдосвідченіші лікарі, хоча вони теж, звичайно ж, важливі. Головне, щоб чоловік справді щиро хотів брати участь у цьому процесі. Це має бути виключно його рішення та бажання, а не маніпуляція з боку дружини.

Народження дитини – складний процес. Він вимагає величезної концентрації, титанічної напруги, витримки та терпіння. У деяких випадках краще насправді довіритись медичному персоналу або попросити підтримати вас когось із близьких людей, наприклад, маму, сестру чи подругу.

  • Страхи не завжди обґрунтовані

Чоловіки та дружини повинні розуміти, що народження дитини – це цілком природний процес. Так, весняна сторона цього процесу складна, але вона далеко не така неприємна, як могло б здатися на перший погляд. Справжнім випробуванням пологи можуть стати лише для чоловіків із слабкою нервовою системою.

  • Стане неприємно

Загалом, за статистикою, більшість чоловіків, які зважилися на партнерські пологи, залишаються зі своїми жінками до кінця. Однак є й ті, які насправді впадають у стресовий стан, і починають панікувати вже завчасно. Хоча це далеко не проблема. – Чоловік завжди може залишити пологову палату будь-якої миті.

  • А як же секс?

Ой цей стереотип відноситься, мабуть, до розряду найпопулярніших. Вважається, що після спільних пологів чоловіки та дружини не зможуть більше отримувати таке задоволення від занять сексом, як раніше. На думку фахівців, подробиці родового процесу дуже швидко забуваються, статеві органи відновлюються, а тіло коханої жінки не може не викликати бажання у чоловіка, який любить. Народження дитини цьому точно не завада. Хоча, звичайно, іноді молодим батькам буде справді не до інтиму, але це швидше від втоми.

Чоловік на партнерських пологах: обов'язки та потреби

Взагалі, звичайно, накидати докладний список усіх обов’язків під час пологів навряд чи вдасться. Як ми вже говорили вище, народження дитини – це складний та часто непередбачуваний процес. Щось може піти не за планом будь-якої хвилини. І якщо в самому процесі буде прийнято рішення про кесарів розтин, то навіть ідеальний чоловік не буде допущений до операційної. У таких випадках чоловіки та дружини зустрічаються вже після операції.

Якщо все відбувається нормально, пологовий будинок дозволяє чоловікові знаходитися поряд весь час. Чоловік може робити породіллі масаж, допомагати на спеціальних тренажерах, напувати водою, або тримати за руку. Загалом все, що завгодно. До речі, деякі клініки навіть дозволяють батькові перерізати пуповину новонародженого. Щоправда, попередньо доведеться ретельно обробити руки дезінфікуючим розчином.

Хочете одразу зробити перші фотографії? – Теж не проблема! Чому б і ні? Як правило, народження дитини – це дуже важливий фрагмент у житті молодої сім’ї, і його обов’язково хочеться сфотографувати для фотоархіву.

Партнерські пологи: яким парам вони категорично протипоказані?

На думку фахівців, у дружній та люблячій родині партнерські пологи точно не стануть на заваді. Чоловік і дружина, швидше, сприймуть їх як певний момент істини: їм потрібно разом пережити продовження їхнього кохання. І народження дитини лише зміцнить кохання та взаєморозуміння.

Проте, партнерські пологи вкрай не рекомендується тим, чиї стосунки і без того переживають не найкращі часи: тріщини у відносинах лише посиляться. Навряд чи такі чоловіки і дружини будуть відчувати ніжні почуття, торкаючись один до одного в такій інтимній ситуації.

Навіть ідеальний чоловік хоч і знає, якого тижня народжують, але не завжди морально готовий до того, щоб бути присутнім на самому процесі. Нехай краще він сам виступає як ініціатор, адже деякі чоловіки надто вразливі. Може не варто піддавати їх додатковому стресу?

Пологи – це природний процес і про естетичну сторону в даному випадку і говорити не доводиться. Тут рішення за жінкою. – Далеко не кожна готова до того, щоб чоловік зайвий раз бачив її спітнілою, червоною, абсолютно без косметики.

Народження дитини – це, безумовно, таїнство та диво. І останнім часом партнерські пологи дали можливість взяти участь у цьому обом батькам. Проте слід пам’ятати, що таке рішення має бути свідомим. Тільки щире бажання обох батьків може зміцнити стосунки усередині сім’ї. В іншому випадку, на думку психологів, краще не ризикувати.