як обрати педіатра, педіатр для малюка, лікар для малюка

Як обрати педіатра?

Сучасні майбутні батьки звикли все заздалегідь планувати. Причому роблять це досить ретельно, враховуючи майже кожну деталь. Ніхто вже не обмежується лише вибором імені чи кольору шпалер у дитячій. – Найпоширеніші питання – це, мабуть, де саме народжувати, якому лікареві довіритися, і який педіатр надалі вестиме дитину. І зазвичай про це починають замислюватися ще на етапі вагітності.

Хто такий педіатр та як його знайти?

На якийсь час терапевт і педіатр для новонароджених стає мало не членом сім’ї, як для самого малюка, так і для молодих батьків. Між усіма цими людьми має бути повна довіра. Ну, а взаєморозуміння, як правило, дозволяє почуватися і на прийомі спокійно. Самі розумієте, питання, що цікавлять, повинні задаватися мамою або татом без страху і сором’язливості.

Як же знайти таку людину? Ну, перш за все, зверніться до найближчої поліклініки за місцем проживання. Виклик педіатра додому – це зовсім не рідкість, тому місце розташування закладу теж відіграє роль. По-друге, прислухайтеся до порад родичів та знайомих. Напевно, у них на прикметі вже є такий фахівець. Ну, і нарешті, поспілкуйтеся з цією людиною особисто. Хороший педіатр – це лікар, який готовий відповідати на всі питання молодих батьків і навіть на ті, які на перший погляд можуть здатися дуже дурними.

Більшість батьків з деякою недовірою ставляться до дуже молодих фахівців у цій галузі. Вони віддають перевагу досвідченішим колегам. Звісно, ​​їх можна зрозуміти. Однак, ні професійний стаж, ні престижність навчального закладу, який закінчив педіатр, не можуть гарантувати видатні здібності самої людини в галузі медицини. Саме тому вік фахівця точно не визначає критерієм у такому виборі.

До речі, слід звернути увагу і на той факт, що у державних медичних закладах лікар не завжди має достатньо часу на кожного відвідувача. І такий педіатр для новонароджених, як правило, відповідає лише на основні питання молодих батьків не тому, що не хоче, а просто банально не встигає. Іноді все ж таки краще ставати на прийом у приватній клініці. Наприклад, у приватній медичній клініці «Добробут» педіатр завжди готовий приділити клієнтам стільки часу, скільки їм знадобиться.

Терапевт та педіатр: на що звернути увагу при виборі?

Є цілий список якостей такого лікаря, але які слід звертати увагу насамперед. Це уважність, тактовність, чуйність, компетентність та відповідальність. Але давайте про все по порядку.

Жодна деталь не повинна вислизати від лікаря. Хвороби дітей можуть мати безліч симптомів і важливо розглянути їх на початковій стадії. Обмежитися поверхневим та швидким оглядом – не завжди правильне рішення. Кваліфікований педіатр, як правило, уважно оглядає пацієнта, вислуховує батьків, відповідає на всі питання, отримує повну картину того, що відбувається, і тільки після цього дає зрозумілі та обґрунтовані рекомендації.

Досвідчений терапевт та педіатр знає, що молоді батьки іноді некомпетентні навіть в азах медицини. Вони недосвідчені, а отже, цілком можуть робити помилки. Погодьтеся, щоб вирішувати проблему самостійно, потрібний певний багаж знань. Професіонали м’яко пояснюють, у чому ж помиляються батьки і пропонують способи вирішення проблеми.

Педіатр – це лікар, який лікує маленьких пацієнтів, а отже, знаходити спільну мову йому доводиться не лише з дорослими, а й із маленькими відвідувачами. Діти часто плачуть, коли їх приносять на огляд. Їх лякає нова обстановка, незнайомі люди навколо, незрозумілі та іноді болючі маніпуляції. Чуйний педіатр для новонароджених неодмінно знаходить необхідний підхід, заспокоює і розслаблює малюка, і далі прийом проходить у комфортній для всіх обстановці без стресів і нервування.

Іноді трапляється так, що навіть найдосвідченіші лікарі розходяться на думці. Вони можуть прописувати абсолютно різні дози або самі ліки. І це цілком нормально, тому що кожен лікар-педіатр ґрунтується на власному досвіді, та й у різних дітей будь-яке захворювання може протікати зі своїми індивідуальними особливостями. Проте є типи лікування, які спочатку свідчать про некомпетентність фахівця – це експериментальні засоби та народні методи. Професіонал не повинен виходити на межі доказової медицини.

 Далеко не всі здогадуються про те, що, починаючи вести пацієнта, лікар-педіатр автоматично бере на себе відповідальність за здоров’я маленької людини. Хвороби дітей можуть бути найрізноманітнішими, але лікар – це гарантія того, що батьки не залишаться віч-на-віч, ні з якою, нехай навіть найнезначнішою, медичною проблемою. Фахівець допоможе і відповість на всі питання. Наприклад, у хороших поліклініках, іноді державних, але найчастіше приватних, наприклад, той самий «Добробут», педіатр надає батькам свої контакти, і зв’язатися з ним можна буде будь-коли.

Дитячі хвороби: з якими проблемами варто звертатися до фахівця

Як правило, батьки знають дати, коли вони повинні відвідувати лікаря за заздалегідь обумовленим графіком. А що щодо позапланових відвідувань? – Тут все просто і складно водночас. Терапевт і педіатр обов’язково повинні бути повідомлені, якщо у малюка піднімається висока температура або починаються болі, особливо в кістках, в животі або голові.

Будь-які розлади травлення чи алергічні реакції – це також серйозні приводи для батьків почати турбуватися. Педіатр повинен знати, якщо малюк страждає від почервоніння очей, задушливого кашлю, висипань на шкірі, нежиті чи хрипоті.

Взагалі при виникненні будь-яких сумнівів у нормальному розвитку вашого малюка, як на фізичному, так і психологічному рівні, зв’язуватися з лікарем необхідно негайно. Дитячі хвороби, як і дорослі, простіше діагностувати, вилікувати або навіть запобігти на початковій стадії.

Загалом, знайти тямущого фахівця для малюка – це той ще квест. І в цьому немає нічого дивного, адже лікар-педіатр – це людина, якій ти без тіні сумніву можеш довірити здоров’я свого коханого чоловічка. Погодьтеся, дитячі хвороби, на жаль, неминучі, а дитина в такому ніжному віці ще не в змозі повідомити нас, дорослих, де болить і що турбує. У багатьох випадках без своєчасної турботи та термінової медичної допомоги не обійтися, а отже, обраний лікар-педіатр насправді має бути найкращим. Тобто. по суті, людиною, до якої можна звернутися у будь-який час та будь-якого приводу.