Розриви при пологах

Навряд чи хтось заперечуватиме той факт, що народження дитини – це одна з найкращих подій, які можуть статися в житті будь-якої жінки. Так було споконвіку, так є зараз і, безумовно, продовжуватиметься й у майбутньому. І в цьому, мабуть, немає нічого дивного. Поява малюка наповнює життя батьків особливим змістом і надає йому сутності. Хоча самі пологи, звісно, ​​позбавлені романтики. Це складний і часто травматичний процес для всього організму, і часто діастаз після пологів і розриви при пологах – це неминучість.

Звичайно, відразу після появи на світ малюка пріоритети у молодої мами кардинально змінюються. Дуже часто проблеми жіночого здоров’я відходять навіть не на другий, а на якийсь третій, а то й четвертий план. Розриви при пологах, безумовно, несуть за собою певний дискомфорт або навіть біль, але багато хто, на жаль, заплющує на це очі. На думку фахівців, така проблема варта того, щоб не відкладати візит до лікаря.

Розриви під час пологів: чи у всіх вони бувають?

Розриви при пологах – це тема, яка, безумовно, лякає кожну жінку, яка тільки готується стати мамою. Як правило, питань багато. – А чи у багатьох це буває? Чи назавжди вони залишаться? Як довго гояться шви?

З погляду фахівців, ця проблема є досить поширеною. І щодня з розривами різного ступеня тяжкості стикається безліч жінок усього світу. Так, ця свого роду травма занадто інтимна, щоб трубити про неї за першого можливого випадку, але, проте, і приховувати корисну інформацію теж не варто. За статистикою, розриви при пологах у жінок, які готуються вперше стати мамами, спостерігаються у 4-6% офіційних випадків, а ось при повторних у 26-87%.

Великий розмах у цифрах, правда? А чи знаєте чому? – Вся справа в тому, що при перших пологах обстеження відбувається не так ретельно, і, за словами фахівців, інакше ця цифра, швидше за все, зросла б до 27-35%. Тобто, з певною часткою впевненості можна помітити, що на сьогоднішній день розриви під час пологів трапляються у кожної третьої жінки.

Розриви при пологах та певні фактори ризику

Як ви, мабуть, самі розумієте, під час проходження по родових шляхах плід створює дуже сильний тиск на промежину жінки. Так, ці тканини певною мірою еластичні, але в цієї властивості є своя межа. Розриви при пологах спостерігаються у тих майбутніх мам, еластичність тканин яких слабка, чи самі тканини вже були пошкоджені раніше.

До речі, не можна не відзначити, що бувають ситуації, коли розриви під час пологів неминучі. У такому разі акушер, який бачить проблему, просто сам робить потрібний розріз. Отже, кому ж можуть загрожувати розриви під час пологів насамперед. Наведемо список типових випадків:

  • Жінкам, розмір плоду яких дуже великий;
  • При стрімких або навпаки надто затяжних пологах;
  • У ситуаціях, коли застосування вакууму або спеціальних щипців – це вимушений захід.
  • Тазове передлежання плода.

Тут не можна не відзначити, що іноді розриви під час пологів можна і не помітити. Особливо це спостерігається при травмах, коли шкіра зовні залишається цілою, а ось внутрішні тканини ушкоджуються.

Розриви під час пологів та їх ступінь тяжкості

Загалом, розриви під час пологів залежно від ступеня їх тяжкості можна поділити на чотири категорії. При двох початкових травмується лише шкіра та підшкірна мускулатура. А ось у більш важких випадках ситуація може погіршитися значною мірою, аж до травми прямої кишки.

Ну, і відразу зазначимо, що чим складніша травма, тим більша ймовірність того, що жінці знадобиться допомога фахівців та негайне хірургічне втручання. Головне, щоб розриви під час пологів були помічені лікарями якнайшвидше. Звичайно, відновити загальний стан піхви можна і через кілька років. За сучасної медицини це взагалі не проблема. Однак краще зробити це у перші дванадцяту годину.

Фахівці часто радять молодим мамам не соромитися звертатися по допомогу. Дискомфорт, нетримання сечі або калу можна вилікувати, і погодьтеся, що раніше це зробити, тим краще. Ну який сенс терпіти?

Розриви під час пологів: що може проявитися пізніше?

Звичайно ж, біль можна віднести до найпершого і найнеприємнішого симптому. І, до речі, не варто думати, що з часом це пройде. Деякі жінки відчувають розриви під час пологів, вірніше, їх наслідки у вигляді болю та дискомфорту протягом усього життя.

Крім цього, дуже часто розвивається слабкість м’язів. Це може зашкодити слабкості подальшої роботи внутрішніх органів. Наприклад, сечового міхура та прямої кишки. Що ж у результаті? – Виходить, що розриви під час пологів, як і діастаз після пологів, можуть спровокувати не лише дискомфорт, нетримання калу та сечі, а й гази. В особливо складних ситуаціях можуть утворитися нориці. У деяких випадках, особливо при запущених формах, часто спостерігається опущення, або навіть випадання внутрішніх органів.

Як ви самі розумієте, розриви при пологах, як втім і діастаз після пологів, зазвичай призводять до значного психоемоційного дискомфорту. В результаті набагато знижується якість життя в цілому та сексуального зокрема.

З медичної точки зору стан жіночої мускулатури безпосередньо залежить від рівня естрогенів, що знаходяться всередині організму. Часто діастаз після пологів та наслідки розривів жінки плутають із гемороєм, не звертаються до фахівців і самі собі призначають лікування.

Під час менопаузи проблеми лише посилюються, і жінки буквально почуваються прив’язаними до туалету. Гігієнічні проблеми такого роду складно контролювати, а значить, жінки намагаються якомога рідше виходити з дому, а кожна вилазка автоматично провокує стрес. Висновок: якщо вам знайомі такі проблеми, як розриви під час пологів або діастаз після пологів, постарайтеся не ігнорувати дискомфорт, а тим більше біль. Відразу звертайтеся за допомогою до фахівців.

Розриви при пологах та діастаз після пологів вважаються досить поширеними проблемами. Так, про них не прийнято говорити, проте це не робить їх рідкісними. За статистикою, вони можуть спостерігатися мало не у кожної третьої жінки. Всупереч досить поширеній помилці такий вид травми потребує негайного звернення до фахівців. Причому чим швидше ви це зробите, чим краще. Все насправді можна вирішити.