Класична музика для дітей

Про те, що класична музика для малюків може бути корисною, мабуть, ні для кого не секрет. Про це написано безліч літератури, часто говорять фахівці, та й самі батьки рано чи пізно помічають такий позитивний вплив. Колись вчених зацікавив її вплив, вони вивчили напрям досконально і, зрештою, дійшли висновку, що музика для вагітних та розвитку малюка справді корисна.

Класична музика для вагітних

Загалом те, що музика для вагітних корисна давно не секрет, але спробуємо розібратися, чому. – В основному, перебуваючи в цікавому становищі, всі жінки віддають перевагу спокійній і тихій музиці, яка не дратує слух. Насправді рідко хто з них вибирає реп, рок чи, скажімо, хіп-хоп.

Тиха, гармонійна і спокійна музика для малюка в утробі, як і для майбутньої мами, підходить якнайкраще. До речі, і фахівці довели, що вона знімає рівень занепокоєння, прибирає безпричинну тривожність та хвилювання. Щоправда, щоб вона подіяла належним чином її необхідно слухати регулярно і щодня, хоча б 30 хвилин.

До речі, класична музика для сну не тільки знімає емоційне хвилювання, а й допомагає усунути відчуття втоми. Ввімкнувши її після складного дня, майбутня мама, швидше за все, швидко і спокійно засне, добре відпочине і прокинеться повна сил та енергії.

Хоча не приховуватимемо і той факт, що далеко не вся класична музика для душі буде корисною. Є композитори, від музики яких під час цікавого стану варто утримуватись, а то й зовсім відмовитися. Наприклад, фахівці рекомендують не захоплюватися Вагнером, Прокоф’євим, Рахманіновим та деякими творами П.Чайковського. Чому? – Справа в тому, що вони можуть здатися занадто гучними або напруженими. А значить, нададуть зовсім протилежний ефект. Віддайте перевагу більш гармонійному та веселому звучанню. Скажімо, Моцарт для вагітних може бути дуже вдалим вибором.

До речі, підготуйте фонотеку з різними напрямами наперед, тобто. до пологів. І налаштуйтеся на те, що класична музика для ворушіння дитини корисна. Як це зробити? – Ну, наприклад, якщо ви затіяли прибирання, зібралися на прогулянку або вирішили зайнятися фізичними вправами, виберіть щось веселе і підбадьорливе. Бажаєте трохи відпочити, розслабитися чи поспати? – Віддайте перевагу спокійним творам.

Класична музика для малюків та Моцарт для вагітних

Ми згодні, що у 21 столітті класична музика для душі вибирається далеко не кожною сучасною майбутньою мамою. Якщо ви не дуже знайомі з такими композиціями, дозвольте запропонувати вам нашу вибірку.

Щоб підбадьоритися, налаштуватися на позитивний лад, активно прогулятися, зайнятися фізичними вправами або домашніми справами вибирайте щось із цього списку:

  • А. Вівальді «Пори року»;
  • Ліричні п’єси Е. Грига;
  • “Слов’янські танці” О.Дворжак;
  • “Арабески” К.Дебюссі.

Класична музика для вагітних буде корисною, якщо знадобиться зняти тривожність, дратівливість, безпричинне занепокоєння. Що саме слухати? – Ну, тут фахівці одностайні: В.А. Моцарт для вагітних – головний помічник. Його музика вважається однією з найкращих. Вона благотворно впливає не лише на майбутніх мам, а й на малюка в утробі. З репертуару цього композитора можна обирати будь-який фортепіанний концерт чи твір.

Але, як кажуть, не ним єдиним. Швидше за все, і жінці і дитині припаде до душі Ф.Шопен. Його ноктюрни напевно заспокоять обох. «Пер Гюнт» Е.Грига допоможе впоратися з дратівливістю, а «Місячне світло» К.Дебюссі – це, мабуть, ідеальна класична музика для сну.

Класична музика для малюка в утробі

Приблизно на 16-й-18-й тижні вагітності малюк починає чути перші звуки, а до 24-го тижня слух вже стрімко розвивається. Приблизно тим часом майбутня люди починає активно повертати голову у відповідь на голоси і шум. Він починає розпізнавати голос своєї матері. Для розвитку дитини цей період дуже важливий.

У 3-му триместрі дитина слухає разом з вами, а отже, немає нічого дивного в тому, що певна музика для ворушіння дитини буде корисною, а інша, навпаки, не сподобається. Щоправда, майте на увазі, що чує малюк лише на 30% і дуже приглушено. Не варто додавати гучність. Цього цілком достатньо. По поворотах голови чи іншим рухами ви зрозумієте його уподобання.

З наукового погляду доведено, що класична музика для малюка в утробі дуже корисна. Вона сприятливо впливає на нейрони головного мозку, і завдяки цьому вони починають розвиватися набагато активніше.

Загалом для розвитку малюка – це істотний плюс. Згодом такі дітки починають набагато раніше ходити, писати і говорити, ніж їхні однолітки. Та й загалом естетичне виховання у такому віці ніколи не буде зайвим.

Класична музика для старших малюків

Ну, те, що новонароджені діти розпізнають мелодію чи музику на підсвідомому рівні , ми з’ясували. А тепер давайте розберемося, чи корисна класична музика для розвитку малюка трохи старшого віку, скажімо, дошкільного віку. Намагаючись повторити мелодію, він вчиться повторювати звуки, формуючи цим мову.

Спокійні мелодії сприятливо впливають на дуже активних малюків, розслаблюючи їхню нервову систему. Весела та динамічна музика надихає та бадьорить пасивного та тихого малюка. Створюється баланс емоцій і для розвитку малюка це справжній бонус.

До того ж не варто забувати і про те, що класична музика для малюків – це суттєвий бонус та внесок у майбутній розвиток: вона покращує музичний слух, а також допомагає засвоювати не лише рідну мову, а й іноземну.

У світі багато скептиків, які стверджують, що класична музика для малюків є абсолютно марною. На чому ґрунтуються їхні твердження, невідомо. Практика показує зовсім протилежні речі. – Навіть якщо ви не є затятим шанувальником цього напряму, слухати музику під час вагітності потрібно. Не до вподоби Моцарт чи Бетховен? – Виберіть щось інше. Скажімо, звуки природи чи колискові. Музика для вагітних та малюків формує позитивний емоційний фон. Головне, щоб вам обом було зручно, і зовсім неважливо, яка мелодія буде звучати.

Проте ось вам декілька порад, щодо класичних композицій від штучного інтелекту ChatGPT:

Moon River” by Henry Mancini

Clair de Lune” by Claude Debussy

Pachelbel’s Canon in D Major” by Johann Pachelbel

Gymnopedie No. 1″ by Erik Satie

“Swan Lake” by Pyotr Tchaikovsky