секс после родов

Сексуальне життя після пологів

Коли в сім’ї з’являється малюк, у молодих батьків зазвичай виникає безліч питань. І в цьому немає нічого дивного. – З одного боку, їм хочеться грамотно спланувати цей новий спільний етап, а ось з іншого і без старого укладу, як кажуть, теж нікуди. Коли насправді можна знову дозволити собі сексуальне життя? Через скільки після пологів починаються місячні? Чи можна ставити спіраль після пологів і якщо так, то коли? А контрацептиви? Як бути із ними? Давайте обговоримо все це з наукового погляду.

Ой, а як можна? А спіраль після пологів коли можна поставити?

Із цього приводу існує маса помилок і одна з найпоширеніших, це, мабуть, те, що після пологів про інтимне життя можна забути як мінімум на півроку. Звичайно ж ні!

З медичної точки зору, ви можете займатися сексом вже через шість-вісім тижнів після народження малюка. Навіть шви після пологів не завадять цьому. Деякі пари, до речі, починають ще раніше. Ну, а чому, власне, ні? Хоча обережність все ж таки не завадить.

Півроку помірності – це аж надто, та й негуманно по відношенню до обох партнерів. Сучасні гінекологи не бачать підстав відмовляти один одному в інтимі так довго, але у свою чергу рекомендують дочекатися закінчення лохій у молодої мами та повної інволюції матки. Як правило, двох-трьох місяців для цього буде цілком достатньо.

Задумалися про спіраль після пологів чи вагаєтесь із видом контрацептивів? З цими питаннями варто звернутися насамперед до свого гінеколога. Він допоможе підібрати найкращий варіант. Хоча відразу хочемо попередити, що встановлювати спіраль після пологів можна не раніше, ніж через три тижні, та й то лише в тому випадку, якщо жінка цілком здорова.

Секс після пологів: а чи захочеться?

Звичайно, після народження дитини, життя в сім’ї змінюється чи не кардинальним способом. І від цього, мабуть, нікуди не подітися. Подружжю варто бути готовим до того, що спочатку такі питання, як спіраль після пологів або вибір засобів захисту точно не будуть на порядку денному.

Особливо значні зміни у сексуальному плані відбуваються після народження первістка. Чому? – Справа в тому, що фізіологічні зміни в організмі молодої мами ніяк не можуть не позначитися на цьому боці пари. І навіть якщо жінка знає, через скільки після пологів починаються місячні, вона має бути готова до інтиму не лише фізіологічно, а й морально.

Існує думка, що вся відповідальність за налагодження гармонійного інтимного життя лежить повністю на жінці. Це в корені не так. З точки зору психології, за будь-які, зокрема й сексуальні, стосунки відповідають обидва.

Так, жінка може встановити спіраль після пологів, дізнатися, через скільки після пологів починаються місячні та й шви після пологів з часом затягуються. Але завдання партнера пробудити у своїй жінці цю сексуальність. Він може всіляко підтримувати свою другу половинку, не забувати говорити компліменти, значною мірою розділити домашні обов’язки, бути ніжним і терплячим. За таких умов сексуальність і бажання близькості не забаряться.

Загалом, не можна не відзначити, що далеко не всі жінки стикаються з проблемами в інтимному плані після народження малюка. Багато хто навпаки, відзначають, що потяг набагато збільшується, а оргазм відповідно стає яскравішим. І саме тому вони починають замислюватись про спіраль після пологів. Як ви розумієте, у цьому сенсі все індивідуально.

Шви після пологів та можливі проблеми у сексуальному житті

Звичайно, не все і не завжди йде так гладко, як хотілося б. Іноді жінка відчуває біль та інші проблеми при сексі. Найпоширенішими вважаються сухість піхви, біль під час статевого акту, неприємні відчуття в грудях і значні зміни в тонусі м’язів.

Сухість піхви спостерігається у більшості жінок і особливо у тих, хто годує грудьми. Чому? – Це суто фізіологічний процес: якщо молода мама годує малюка, у неї значною мірою знижується рівень гормону естрогену, а він у свою чергу відповідальний за вироблення природного мастила жіночої піхви. Статевий акт може завдавати дискомфорту, а то й зовсім бути болючим. Як правило, спочатку мова про спіраль після пологів ще не йде, а ось спеціальним мастилом без вмісту гормонів цілком можна (і навіть потрібно!) запастися.

Рубці та шви після пологів часто стають причиною хворобливих відчуттів під час статевого акту. З медичної точки зору, це також нормальний процес. Для того, щоб уникнути хворобливих відчуттів, рекомендується спробувати змінити позу, при якій на рубець буде чинитися мінімальний тиск. Згодом це минає, шви після пологів затягнуться і можна буде, за бажання, повернутися до більш звичного інтимного життя.

Безперечно, тонус м’язів змінюється. Проте надто переживати із цього приводу точно не варто. Це носить тимчасовий характер і нормалізується через якийсь час самостійно, на відміну, наприклад, від такої серйозної проблеми, як симфізит після пологів. А для того, щоб прискорити процес, існує маса корисних вправ.

Іноді жінки відчувають хворобливі відчуття при дотику до сосків, а гормон окситоцин може спровокувати викид молока. Як же бути? – Просто займайтеся сексом приблизно через годину після годування, ну, і майте під рукою рушник.

Отже, як ви самі розумієте, інтим після народження малюка цілком можливий і при бажанні подружжя помірність протягом тривалого часу точно зайва. Як правило, у більшості випадків фахівці рекомендують починати займатися сексом із проникненням не раніше, ніж через шість-вісім тижнів. Шви після пологів на той час повинні вже затягнутися, але спочатку обережність не завадить. Боїтеся ризикувати, але вже немає сил стримуватись? – Зверніться за порадою до гінеколога. Сучасні фахівці завжди готові запропонувати рішення в будь-яких, навіть найінтимніших питаннях.