Аборты за или против

Аборти за чи проти?

На сьогоднішній день переривання вагітності – це тема, яку, мабуть, варто віднести до категорії найпоширеніших на планеті. Її обговорюють у пресі, по телевізору, у соціальних мережах і просто під час домашніх посиденьок. Вирази «хірургічний аборт», «пігулки для переривання вагітності», «вакуумна аспірація» більш-менш на слуху у кожного з нас.

Однак часто ці знання дуже поверхові, вони не розкривають саму суть. Враховуючи всю важливість цього питання, сьогодні ми пропонуємо поговорити про кожен із напрямків докладніше.

Переривання вагітності: етика та актуальність питання у 21 столітті

Мабуть, зараз ми здивуємо більшу частину наших читачів, проте факт залишається фактом. – На сьогоднішній день у багатьох, навіть досить розвинених країнах планети, таке переривання вагітності, як медикаментозний аборт, хірургічний аборт або вакуумний аборт, вважаються чи не найпопулярнішими методами «контрацепції».

І, на жаль, навіть, незважаючи на величезний вибір протизаплідних засобів, які пропонують сучасні аптеки, жодних тенденцій до зниження поки не спостерігається. І до речі, далеко не всі жінки (що вже говорити про чоловіків?) розуміють, що будь-яке переривання вагітності, як мимовільне, так і насильницьке відбивається на здоров’ї слабкої половини людства. Рано чи пізно, це станеться і ускладнення виявляться.

Однозначного підходу до теми абортів немає. У всьому світі думки поділяються. І в основному людей можна розділити на дві категорії: на тих, хто вважає аборт вбивством і людей, і тих, для яких переривання вагітності – це не більше, ніж звичайна операція.

Кому, як правило, цікавий гугл-запит «види абортів»

У пошукових системах розвинених країн, що розвиваються, як втім, і в місцевих соціальних мережах, запити типу «аборт терміни», «аборт ціна» та «таблетки для переривання вагітності», як правило, рідко виходять з топу. На жаль, такою є дійсність сучасного світу.

Вчені спробували у окремий список виокремити тих, кому може бути цікава ця тематика, по суті, тих, хто потенційно може зіткнутися з такою необхідністю, як переривання вагітності.

Отже, молоді дівчата найчастіше наважуються на медикаментозний аборт або приймають пігулки для переривання вагітності, бо мають незакінчену освіту, не можуть влаштуватися на роботу та утримувати себе самостійно у матеріальному плані. Крім цього, вони можуть бути просто не готові до материнства і тому елементарно розглядають медичний і таблетований аборт як єдиний спосіб вирішення проблеми.

Як же бути батькам? – Так, власне кажучи, якщо дитина вже вступила в статеві зв’язки, то, погодьтеся, ігнорувати цей факт було б дуже нерозумно. Не хочете згодом гуглити «аборт медикаментозний ціна» або вмовляти юну дочку залишити дитину, постарайтеся завчасно звернутися за консультацією до фахівця. Нехай лікар підбере найбільш вдалий спосіб контрацепції.

Переривання вагітності у юному віці: про що слід пам'ятати

Молоді люди часто стикаються з такою проблемою як медикаментозний аборт, не тому, що вони не знають про перелік необхідної контрацепції для підлітків, а через те, що елементарно не мають коштів на їхнє придбання. Тут все логічно: коли людина не працює, вона здебільшого дуже обмежена в засобах.

Але й це ще не все… Іноді таблетований аборт або вакуумна аспірація необхідна тим, хто через недосвідченість чи некомпетентність застосовують засоби контрацепції неправильно. У такому делікатному питанні їм, як правило, ніколи не завадить допомога дорослих чи порада лікаря.

Поряд з тим, що таке медикаментозний або вакуумний аборт, батькам варто обов’язково пояснити своїм дітям підліткам, що будь-який незахищений статевий акт загрожує ризиком виникнення різноманітних венеричних захворювань, у тому числі і ВІЛ.

З такою необхідністю, як переривання вагітності, часто стикаються молоді дівчата, які перебувають під впливом негативного соціального оточення. Єдиний спосіб вирішення для них – це аборт, ціна та наслідки якого можуть виявитися плачевними. Причому, як ви самі розумієте, ми зараз зовсім не фінансовий бік питання маємо на увазі.

Медикаментозний аборт та вакуумний аборт: можливі наслідки

Як відомо, аборт, термін якого визначаються як самою жінкою, так і фахівцями, небезпечний своїми ускладненнями. Насамперед, це, звичайно ж, рясна крововтрата, поранення матки, запальний процес і подальше безпліддя.

На думку фахівців, особливо небезпечний медикаментозний аборт (ціна може відрізнятися) при першій вагітності. Крім усього перерахованого вище, не варто виключати сепсис, ендометрит, порушення менструальної функції в цілому, загрозу мимовільних викиднів під час перебігу наступних вагітностей.

Ну, і, звичайно, не варто забувати і про те, що переривання вагітності дуже часто тягне за собою цілу низку психологічних проблем. Даний вчинок значною мірою впливає на душевний стан, причому як самих жінок, так і чоловіків, що знаходяться поруч з ними. Дуже часто жінка, яка зважилася на різні види абортів, відчутно втрачає здатність радіти життю, довгий час перебуває в пригніченому стані, а то й зовсім впадає у тривалу депресію.

Що таке вакуумна аспірація?

Вакуумна аспірація – це переривання вагітності, яке останнім часом стає дедалі популярнішим у всьому цивілізованому світі. Загалом дана процедура включена в сучасні види абортів, хоч і вважається міні абортом.

Вакуумна аспірація почала успішно практикуватися приблизно з 1960-х років. І на сьогоднішній день таке переривання вагітності можна зробити практично у всіх провідних клініках та гінекологічних відділеннях світу.

Така процедура як вакуумна аспірація проводиться на терміні не пізніше 5-6 тижнів і полягає у відсмоктуванні плодового яйця шляхом застосування негативного тиску. Чим вона краща, ніж, скажімо, медикаментозний аборт, вакуумний аборт або таблетований аборт? – Вся справа в тому, що вона багато разів знижує ймовірність появи кровотечі, пошкодження матки та занесення інфекції.

Вакуумна аспірація зазвичай проводиться в амбулаторних умовах. Такого плану вакуумний аборт передбачає наявність складної медичної техніки. Не знадобиться і загальна анестезія. Процедура вважається практично безболісною.

На довершення цієї теми хотілося б ще раз повторити, що абсолютно всі види абортів можуть бути небезпечними для жіночого здоров’я, навіть популярний і в цілому вакуумний аборт, що досить щадить. Статеве потяг та секс – це нормальні сторони життя дорослої людини. Ну куди ж без них? І, звичайно ж, сучасна жінка має право сама вирішувати, хоче вона бути мамою чи ні. Проте, засоби контрацепції ще ніхто не скасовував. Якщо у вас виникають питання, пов’язані з їх правильним підбором, рекомендуємо звернутися за порадою до фахівців.