парфюмерия

Парфюмерія

Насправді світ сучасної парфумерії можна назвати загадковим, таємничим та чарівним. Чому? – Ну, посудіть самі! Підібрати парфум – це ще завдання. Тут для себе складно визначитися, а якщо шукається щось на подарунок? – Хочеться, щоб туалетна вода чи жіночі/чоловічі парфуми сподобалися. Як угадати?

Парфуми: історія та сучасність

Давайте про все по порядку. Ті читачі, які активно цікавляться історією, знають, що перший парфум (вірніше, його аналог) зустрічався, мабуть, ще в давніх релігійних культах. Його застосовували для запашного обкурювання повітря або навіть занурення в транс. Часто ця рідина нагадувала собою сучасні масляні парфуми, а сфера застосування багато в чому залежала від релігійної течії.

Нинішня парфумерія має вже свої власні градації, і за досить поширеною помилкою, ділиться виключно на чоловічі парфуми, парфуми жіночі та парфум унісекс. Останній, як правило, підходить будь-якій підлозі.

Але це далеко ще не все. – Крім гендерної приналежності, як жіночий, так і чоловічий парфум поділяються ще й за іншими, більш характерними різновидами. Основними видами вважаються парфуми (жіночі та чоловічі), парфумерна вода, туалетна вода (чоловіча та жіноча), масляні парфуми та селективна парфумерія. І кожна категорія потребує додаткового опису.

Сучасні парфуми та нішева парфумерія

За своїм хімічним складом, парфуми (жіночі, чоловічі та унісекс) містять у собі найбільшу кількість різних ефірних олій, розчинених у спирті. Залежно від якості їх зміст може коливатися від 20 до 30%.

До речі, мабуть, багатьом сьогодні стане відкриттям те що, що у парфумерної промисловості такого поняття як чоловічі духи взагалі немає. Нішева парфумерія для чоловіків в основному представлена одеколоном, для якого характерно порівняно невеликий, всього до 5%, вміст ефірних олій.

Чого не можна сказати, звичайно, про парфумерію для прекрасної половини людства. Духи жіночі поділяються на безліч видів, але мають дві основні особливості. По-перше, вони здатні зберігати свій аромат до 12 годин, і, по-друге, без проблем можуть поєднувати комбінацію відразу декількох трав і есенцій в одній композиції.

Здавалося б, все чудово, і унікальні, і неповторні, але недолік духи жіночі все ж таки мають. – Це їхня вартість. – Запам’ятайте, якісна парфума не може коштувати дешево.

А що таке парфумерна вода?

Якщо говорити про стійкість аромату, то після парфумів парфумерна вода займає почесне друге місце. Вона служить чудовим замінником дорогого аналогу, але все-таки є менш стійкою.

До речі, парфум може мати різну стійкість не тільки завдяки відсотковому вмісту в ньому ефірних олій, є інші фактори. Наприклад, часто погодні умови вносять свої зміни. Так у холодну пору свіжі та океанічні запахи втрачають свою стійкість, а в сильну спеку швидше випаровується будь-який аромат.

Нішева парфумерія незначна, але все ж змінює свій запах залежно від індивідуальності шкіри і методів нанесення. Так фахівці вважають, що суха шкіра завжди вбирає більше, ніж жирна, а тим, хто хоче надати аромату додаткової стійкості, рекомендують нанести його на вологе волосся.

Туалетна вода та її характерні особливості

Виходячи із стійкості аромату, туалетна вода впевнено посідає третє місце в категорії «Чоловічий та жіночий парфум». У ній досить невеликий вміст ефірних олій: лише 10%. До речі, саме до цього розряду відносять вищезгадані одеколони.

У цьому розділі не можна не відзначити той факт, що сучасна парфумерія розрізняються не тільки виходячи зі своєї стійкості, але й за видами ароматів, найпоширенішими серед яких є квіткові, цитрусові, шипрові, східні, фужерні, деревні, фруктові, океанічні. На сьогоднішній день нішева парфумерія може бути представлена кожним із них.

Чи має туалетна вода якісь переваги? – Ну звичайно ж! Цілий ряд! По-перше, це її порівняно невисока вартість. Саме тому в домашньому арсеналі сучасного модника, як правило, туалетна вода (жіноча чи чоловіча), як правило, не одна. Її можна вибирати в залежності від настрою, погоди, пори року. Чому б і ні? А значить, знаючи смаки, своїх близьких чи другої половини, можна підібрати чудовий та романтичний подарунок.

Масляні парфуми: у чому секрет їхньої популярності?

Сучасна парфумерія – це ще й різні технології у виробництві. І на сьогоднішній день у цьому сегменті існує досить широкий асортимент, і масляні парфуми – це ще одне підтвердження. З хімічної точки зору масляні парфуми – це рідка субстанція з багатокомпонентним складом природних олій та повна відсутність спирту. У плані запаху особливою популярністю користується ваніль, коріандр, розмарин, пачулі, іланг-іланг та інші.

Чому ж нішева парфумерія все частіше і частіше віддає перевагу саме їм? – Їхня основна перевага перед спиртовмісними духами – це стійкість. При нанесенні на шкіру утворюється масляна плівка, яка не дає зникати основному ефірному аромату. Але це ще не все. Масляні парфуми – це гарантія того, що запах посилюватиметься під час руху.

При додаванні до них природних афродизіаків вони викликають зацікавленість протилежної статі. Саме тому масляні парфуми часто називають духами із феромонами. Такий вид парфуму теж знайшов своїх шанувальників. До них відносять як чоловічі парфуми, і духи жіночі.

Своє найбільше поширення масляні парфуми набули у східних країнах. Власне, вони й родом звідти.

До речі, далеко не всі знають про те, що в їхньому застосуванні є свої нюанси. – Їх у жодному разі не можна наносити на одяг. По-перше, залишаться жовті жирні плями А по-друге, їх аромат не розкриється зовсім.

Селективна парфумерія 21 століття

Особливим сегментом у парфумерній промисловості вважається так звана селективна парфумерія. Що це таке? Спробуймо розібратися разом.

Насамперед, хотілося б відзначити, що селективна парфумерія включає відразу кілька різновидів: епатажну, вінтажну і іменну. А взагалі вона – це звичайнісінький парфум, який розливають у маленькі, а іноді й зовсім крихітні, флакончики. Вони створюються саме під певну чи конкретну людину. Особливо якщо стосується іменного аромату.

Такий чоловічий парфум чи жіночі парфуми мають свій абсолютно унікальний склад без аналогів. Це стосується й епатажних видів. Деколи зустрічаються досить несподівані аромати. Наприклад, запах асфальту після дощу чи варіації на тему пральних порошків. Урожайна селективна парфумерія представляє забуті рецепти давніх алхіміків.

Звучить досить цікаво, правда? Але є одне але! – Селективна парфумерія вважається найдорожчим видом ароматів у всьому світі. І їй займаються лише міжнародні культові бренди.

У нашій статті ми представили найбільш типові види парфумерної промисловості. Як ви, напевно, самі зрозуміли, асортимент насправді величезний, і вибрати відповідний парфум – це ще завдання. Але ми впевнені, що, зваживши все за і проти, ви напевно спочатку знайдете свій вигляд парфумерії, а після низки експериментів оберете свій улюблений аромат.