Купання малюка

Купання новонародженого – це завдання, з яким обов’язково стикаються усі без винятку молоді батьки. На що воно перетвориться, на якийсь особливий сімейний ритуал або суцільне нервування, залежить тільки від того, наскільки ретельно підготуються до нього самі дорослі.

У зв’язку з цим у недосвідчених тат і мам, як правило, з’являється маса питань та побоювань в цілому. У якій воді купати новонародженого: кип’ятити чи можна обійтися звичайною теплою водопровідною? Коли має бути найперше купання новонародженого? Як правильно регулюється температура води для купання новонародженого, щоби випадково не обпалити таку ніжну шкіру? – І це далеко не весь список того, що може поставити в глухий кут новоспечених батьків.

На думку фахівців, насправді купання немовляти – це справа зовсім не складна. Хоча, звичайно, певні навички та досвід точно знадобляться. Спробуймо розібратися з усім по порядку, щоб насправді перетворити купання немовляти на приємну для всіх процедуру.

Чому купання новонародженого взагалі важливе?

Здавалося б, така маленька людина зовсім не гуляє на вулиці, не грає самостійно, і не бігає навіть по хаті. Більшу частину часу немовля просто лежить собі в чистій постільці і дивиться на всі боки, коли ж і як він брудниться? – Може взагалі не варто надто спантеличуватися питанням, як правильно купати новонародженого, і це не так вже й важливо?

На думку фахівців, купання новонародженого має бути регулярним і для цього є безліч причин. По-перше, не варто забувати про те, що кал і сеча впливають на ніжну шкіру малюка, а значить, очищати від них потрібно обов’язково. По-друге, не варто применшувати і негативного впливу з боку пральних засобів. Всі вони, навіть найякісніші, умовно вважаються агресивними для шкірних покривів, і додаткова ванна для новонароджених обов’язково допоможе запобігти різноманітним алергійним висипанням. Ну, і нарешті, не варто забувати про те, що купання немовляти – це найдоступніший спосіб позбутися зайвої сухості шкіри.

Як купати новонародженого правильно: вибираємо час та періодичність

Перш за все, хотілося б відзначити, що щоденна ванна для новонароджених, загалом, і не особливо потрібна. Такі маленькі малюки не брудняться так інтенсивно, як старші дітки. Однак і користь водних гігієнічних процедур не можна скасовувати. Чому? – Ну, по-перше, це приємно, а по-друге, купання немовляти – це найпростіший і найдоступніший спосіб покращити кровотік, як у тканинах, так і в органах маленького чоловічка.

До речі, сучасні фахівці в один голос стверджують, що не треба боятися купати немовля, навіть якщо пуповина ще не встигла відпасти. Купання немовляти ніяк не може нашкодити маленькій людині, і навіть навпаки, після нього малюк почуватиметься набагато краще.

Однак певні правила, як правильно купати новонародженого, все ж таки існують.

  • Двох-трьох гігієнічних процедур на тиждень цілком достатньо;
  • Для якісної очистки шкіри необхідно не більше 5-10 хвилин;
  • Не забудьте, що ванну для новонароджених необхідно розташовувати в безпечному місці, і будь-які водні процедури здійснюються виключно в присутності когось із дорослих.
  • Температура приміщення також має регулюватися. Оптимальними вважаються: повітря 21-24 градусів та вода 37-37,5 градусів. Тільки за таких умов купання немовляти буде комфортним та безпечним. До речі, зверніть увагу, що температура води для купання новонародженого універсальна.

Ванна для новонароджених: на що звернути увагу в першу чергу

Дуже часто сучасні батьки абсолютно не знають, з чого розпочинати перше купання новонародженого, хоча по суті нічого складного в цьому заході немає. Хоча, звичайно, кілька нюансів все ж таки є.

Наприклад, звертайте увагу на рівень води. Він не повинен бути вищим за 5 см стегна малюка. І це зазвичай не залежить від того, як часто купати новонародженого. Він не звикне, але так справді буде безпечно.

Тепер поговоримо про губку. Так-так, тут також є нюанси. Перше купання новонародженого не передбачає активне та звичне для нас використання губки чи мочалки. Терти малюка не можна в жодному разі. Інакше ви пошкодите тонку та ніжну шкіру. Як же бути? – Просто поливайте з її допомогою животик вашої крихти, щоб не дати йому замерзнути.

Цікавитесь, як правильно купати новонародженого? – Тоді не забудьте використовувати спеціальний килимок для ванної, особливо якщо застосовуєте різні олії та засоби для купання. З ним однозначно буде комфортніше та безпечніше. Однак зверніть увагу на той факт, що дезінфікувати його потрібно досить часто. Тобто. по суті, щоразу при використанні.

Купання новонародженого: вибираємо засоби правильно

Речовини, що містяться навіть у найсучасніших засобах для купання, можуть викликати алергічні реакції у малюка. Тому перше купання новонародженого – це дуже відповідальний захід, до якого варто підходити з певною часткою обережності, а все нові засоби використовувати в найменшій кількості.

Пам’ятайте, що всупереч досить поширеній помилці, різні засоби для купання насправді краще мила. Всі вони складаються з більш м’яких компонентів і не негативно впливають на захисні властивості шкіри малюка. Тим не менш, для того, щоб зробити купання немовляти ідеальним, обов’язково звертайте увагу на те, для кого віку підходить той чи інший шампунь, гель, олія чи піна.

Хотілося б зазначити, що безпека продукції має підтверджуватись не сусідками, форумами для мам у соціальних мережах чи подружками, які вже мають дітей, а клінічні дослідження, проведені в лабораторії. Як правильно купати новонародженого підкажуть вчені та провідні спеціалісти планети. Чутки та пересуди – це завжди небезпечно, особливо коли мова заходить про таке делікатне питання.

Як ми з’ясували, купання новонародженого лише на початку здається молодим батькам складним і майже непереборним завданням. Найчастіше перше купання новонародженого перетворюється на невеликий, або навіть у значний, стрес для дорослих. Однак, згодом всі вони осягають усі премудрості дитячих гігієнічних процедур, і починають отримувати нереальне задоволення від такого спільного проведення часу. Крім цього, комфортна ванна для новонароджених допомагає ефективно чистити шкіру малюка від зовнішніх впливів і ідеально підготувати сина або доньку до сну.