Переваги грудного вигодовування

У сучасному світі будь-який консультант з грудного вигодовування обов’язково нагадає жінці, яка щойно народила, про те, що годувати грудьми свого малюка – це, загалом, цілком природний процес і труднощі, якщо і виникають, то вони частіше є винятками з правил, ніж нормою. Однак, попри таку досить поширену думку, це не завжди відбувається так просто і безболісно, ​​як могло б здатися на перший погляд.

У зв’язку з цим, зазвичай, виникає безліч питань. Деяких жінок цікавить, чому так сильно болять груди під час годування і як із цим боротися. Інших турбує більше дієта мами, яка годує. А хтось турбується про те, чи не стануть обвислі груди спотворювати її зовнішність у майбутньому. Ми запрошуємо обговорити все це та багато іншого в рамках цієї статті.

Обвислі груди vs. Користь грудного вигодовування

Мабуть, ні для кого не секрет, що грудне молоко мами – це ідеальна їжа для малюка, адже воно не тільки насичує дитину, а й надійно стає на варті ще не зміцнілого дитячого здоров’я. Чому так? – Завдяки наявності стовбурових клітин, корисних бактерій, лейкоцитів, антитіл, гормонів та ферментів грудне молоко захищає дитину від інфекцій та запобігає хворобам.

До речі, годувати грудьми рекомендується ще й тоді, коли малюк захворів або засмучений, і його необхідно якнайшвидше заспокоїти. Сучасні вчені довели, що діти, які перебувають на грудному вигодовуванні, менше схильні до блювання, діареї та гастроентериту. Крім цього, вони рідше хворіють на простудні захворювання, отити і стоматит.

До якого віку годувати грудьми, вирішувати вам, але грамотний фахівець і консультант з грудного вигодовування завжди порадить протриматися хоча б доти, доки малюкові не виповниться півроку. Пізніше, в середньому до двох років, грудне вигодовування по можливості можна добре поєднувати з додатковим прикормом.

Чому мені так складно годувати грудьми?

Насамперед, хотілося б зазначити, що жінки, у яких виникають подібні проблеми – це далеко не поодинокі випадки. За статистикою, тільки в США з більш ніж півтисячі опитаних молодих мам 92% відповіли, що відчували труднощі з тим, як годувати грудьми вже до третього-четвертого дня після пологів.

На щастя, на початкових стадіях такі проблеми вирішуються досить швидко, а грамотний консультант з грудного вигодовування завжди готовий прийти на допомогу і дати потрібну пораду недосвідченій мамі. Які ж проблеми можуть виникнути?

Затвердіння молочних залоз вважається однією з найпоширеніших проблем, з якою може мати справу молода мама. Це, як правило, не тільки завдає незручностей, а й, щоб уникнути серйозних проблем у майбутньому, вимагає негайного вжиття заходів щодо запобігання. Молочні залози набухають, стають дуже чутливими та завдають біль. Це може статися як відразу після пологів, так і будь-якої іншої миті. Годувати грудьми стає дуже боляче, а форми грудей значно змінюються.

У перші дні після пологів біль у сосках теж не рідкість. Ця частина грудей стає дуже чутливою і дуже болісною при торканні. Через те, що болять груди, жінки відчувають сильний дискомфорт.

Мастит найчастіше виникає у двох випадках: як результат закупорювання молочного каналу або як своєрідна захисна реакція на стрес та втому. У місці запалення може з’явитися почервоніння, а сама мама відчуватиме слабкість, ломоту у всьому тілі та тремтіння. У багатьох виникає питання, а чи можна годувати грудьми при температурі, яка часто виникає внаслідок маститу? – Протипоказань немає, але робити це буде дуже непросто.

Хочу годувати грудьми: як зберегти природні форми грудей та запобігти труднощам

Коли дуже сильно болять груди, недосвідчені жінки мимоволі починають замислюватися над тим, щоб відмовитися від природного вигодовування. Однак, існує безліч способів вирішити всі ці проблеми за досить короткий термін.

Наприклад, у разі нагрубання молочних залоз досвідчений консультант з грудного вигодовування завжди порадить добре годувати дитину або як варіант можна повністю зцідити молоко. При болях у сосках необхідно спробувати прикласти малюка до інших грудей і якийсь час починати годувати з тим, що турбує маму менше. А ось із маститом потрібно обов’язково звертатися до лікаря. Лікувати його в домашніх умовах складно та небезпечно. Тому робити це украй не рекомендується.

У будь-якому випадку, якщо вас лякають обвислі груди в подальшому або ви боїтеся, що форми грудей можуть змінитися далеко не в найкращу сторону, постарайтеся уникати носіння тісних бюстгальтерів.

Силіконові груди та грудне вигодовування

Багато сучасних мам бояться, що силіконові груди не дозволять їм годувати малюка після пологів. Це хибна думка, адже сучасні наповнювачі абсолютно ніяк не впливають на функції молочної залози жінки.

Вони встановлюються безпосередньо під ними або в районі грудного м’яза, тому точно не варто перейматися тим, що силікон може потрапити в організм малюка разом із молоком. Зараз силіконові груди – це точно не перешкода для грудного вигодовування.

Яким має бути харчування матері-годувальниці

Здорова дієта мами, що годує – це запорука здоров’я відразу двох: і самої жінки і її малюка. Як під час вагітності, так і після пологів щоденний раціон обов’язково має бути повноцінним, різноманітним та збалансованим. У меню рекомендується включати не тільки всім звичні білки, жири та вуглеводи, але й вітаміни разом з важливими мікроелементами.

Харчування мами, що годує грудьми, вважається правильним тільки в тому випадку, якщо включає м’ясо, рибу, молочні продукти, крупи, зернові культури, овочі і фрукти. Не варто забувати і про рідини. Звичайно, грамотний консультант з грудного вигодовування або лікар педіатр завжди допоможуть скласти спеціальне меню, проте варто звернути увагу ще й на той факт, що для підтримки лактації щоденна калорійність харчування повинна становити не менше 3000-3500 ккал.

На перший погляд ця норма може здатися дуже завищеною, особливо для тих жінок, які прагнуть якнайшвидше повернутися у свою попередню форму. Однак не треба забувати про те, що істотна частка цих поживних речовин використовується організмом якраз для створення грудного молока. Годувати грудьми правильно – це насправді ціла наука і для того, щоб розібратися з її тонкощами, знадобиться якийсь час.

Отже, годувати грудьми чи віддати перевагу сумішам – це особистий вибір кожної мами. Як втім, і те, до якого віку годувати грудьми свого малюка. Нюансів насправді маса і універсального підходу в цьому питанні не існує. Щоб уникнути багатьох проблем і неприємностей фахівці рекомендують, перш за все, налагодити харчування матері-годувальниці, а у разі виникнення якихось проблем обов’язково звертатися за допомогою до лікаря.