4 триместр

Усім відомо, що середньостатистичний термін вагітності жінки становить дев’ять місяців. Звичайно, малюки можуть народжуватись трохи раніше чи пізніше, але в середньому від моменту зачаття і до появи на світ маленької людини має пройти по суті тричі по три місяці. Ну, безперечно, невеликі похибки допускаються. – Кожен випадок, як правило, унікальний. Звідки ж тоді взявся термін 4 триместр і як зміниться режим для новонародженого та його мами після пологів? Давайте розберемося.

Відновлення після пологів: привіт 4-й триместр

У ці перші тижні життя малюкові дуже необхідні дорослі. Ні, ми зараз зовсім не про маленькі сорочечки, чепчики, пелюшки та шкарпетки для новонароджених, хоча вони теж ніколи не бувають зайвими, ми про турботу та розуміння з боку батьків. На думку фахівців, у цей період бажання малюка повністю збігаються з його життєво важливими потребами, тому розпестити його точно не вийде.

У той час, як молоді мама і тато тільки осягають премудрості того, як сповивати дитину, годувати, одягати і укладати спати, їм точно не варто боятися привчити дитину бути на руках і тим самим виховати майбутнього скиглика і маніпулятора. Все, що зараз потрібно вашому синові чи доньці – це можливість сховатися від лякаючого і такого величезного навколишнього світу, смачно поїсти та солодко поспати.

Власне, саме для цього і призначається 4-й семестр. Так, малюк вже народився, мама почала своє фізичне та емоційне відновлення після пологів, але зв’язок між цими двома людьми ніяк не зменшується, а іноді й значно посилюється.

Післяпологовий період: чого від нього чекати?

Останнім часом термін «четвертий триместр» або відновлення після пологів досить ґрунтовно увійшов до сучасного життя. Його можна зустріти майже повсюдно. Однак ми своєю чергою вважаємо це визначення не зовсім точним. Цей час швидше можна назвати періодом взаємної адаптації батьків, особливо мами, і крихітного члена сім’ї. А взагалі новонародженість має на увазі під собою безліч питань.

Існує досить хибна думка про те, що основними завданнями мами на цей час є навчитися, як сповивати дитину, почати приводити у порядок живіт після пологів і активно вибирати боді для новонароджених. Звичайно, було б не погано … Але на практиці це ще й плач малюка, безсоння, загальне нездужання, і хворі груди.

Такий період триває не один додатковий триместр, званий у побуті четвертим, а набагато довше: десь від 9 до 18 місяців. Так, безперечно, за цей час можна буде налагодити щодо передбачуваного режиму для новонародженого та його мами. Але на цьому нічого не закінчиться, просто перейде в іншу фазу. – Кохання, турбота та ласка батьків необхідна дітям все життя.

Головні особливості мам у післяпологовий період

Чули приказку про те, що, мовляв, кожна мати народжується разом з малюком? – І це частково насправді так. – Відразу ж у післяпологовий період жіночий внутрішній світ наповнюється новими незнайомими раніше емоціями. Через післяпологове сповивання, годування та турботу молода мама вчиться по-новому приймати себе. При цьому вона усвідомлює свої справжні потреби, осягає мудрість та терпіння. Тобто. власне, практично відбувається повна переоцінка цінностей.

Як правило, фахівці у цей період рекомендують слухати свій внутрішній голос. В результаті якісь переконання точно будуть розвінчані, а на їхньому місці з’являться інші, більш усвідомлені. Відновлення після пологів передбачає як фізіологічні зміни, так і психологічні. Дуже часто нарівні з тілом практично повністю змінюється світосприйняття жінки. Вона вчиться відповідати не лише за себе, а й за малюка.

Не дивно, що коло спілкування може також змінитися. Молодій мамі часто стає цікавіше з подібними до себе. Тобто. вона починає більш активно спілкуватися з жінками, з якими можна без проблем обговорити місячні після пологів, режим дня для новонародженого, нюанси такої нової навички, як післяпологове сповивання та багато іншого.

Малюки та їх основні труднощі під час 4-го триместру

4 триместр у житті малюка недарма називають так званим ручним періодом. Чи потрібний він взагалі? Так, безумовно! Саме він вважається оптимальним стартом для життя. Люди, яким уперше в житті доводилося купувати маленькі шкарпетки для новонароджених, іноді навіть не наважуються повірити, що малюки можуть бути такими крихітними.

За фактом, діти абсолютно не пристосовані до життя: вони не в змозі їсти самостійно, не вміють пересуватися, спеціальне післяпологове сповивання вважається обов’язковим атрибутом і навіть підтримка власної температури тіла для них проблема. Виходить, без допомоги дорослих їм точно не вижити. Ношення дитини на руках просто необхідне. Воно допомагає крихітному організму дозріти та зміцніти. Причому дивно те, що це стосується абсолютно всього: і мозку, і шлунково-кишкового тракту, зору і вестибулярного апарату.

Ви помиляєтеся, якщо вважаєте, що режим для новонародженого, обійми та настрій батьків неважливі. Вони якраз багато що визначають. У післяпологовий період закладається особистість дитини. За статистикою, ті малюки, які з якоїсь причини позбавлені всього цього, мають досить високий ризик так і не знайти себе у дорослому житті.

Грубо кажучи, молода мама, яка активно носить свою дитину на руках після пологів, виконує функцію так званого фізіотерапевтичного апарату. А ще післяпологовий період вона є для нього своєрідним підручником життя. До речі, а ви знали про те, що дитина вчиться усміхатися, тільки тому, що так роблять близькі їй люди?

Вага дитини по місяцях та як полегшити життя мамі?

Іноді у деяких жінок складається враження, що 4 триместр після пологів триватимуть вічно. І що нескінченні думки про режим для новонародженого, післяпологове сповивання та вагу дитини по місяцях ніколи не закінчаться. Це неправда, звісно! Однак, багатьом мамам рекомендують по можливості займатися собою, даючи волю і вихід своїм власним емоціям. Як це зробити правильно?

  • Найкраще запастися корисною інформацією заздалегідь. Після пологів це стане складніше. Запишіться на курси, які підготують вас не тільки до самого процесу, але й розкажуть про те, що на вас чекає, коли все вже станеться.
  • Заготуйте більше їжі. На перший погляд ця порада здається божевільною, ну, причому тут взагалі їжа? – Однак, заморожені продукти в холодильнику допоможуть звільнити час на відновлення після пологів. Наприклад, на сон чи спілкування з друзями.
  • Частіше фотографуйте свою дитину. Діти швидко ростуть, а пам’ятні фотографії завжди із задоволенням розглядаються в сімейному колі.

У післяпологовий період ви можете собі дозволити скаржитися і плакати. А чому б і ні? Материнство – це справді дуже нелегка праця. Розмовляйте до душі з чоловіком, зідзвонюйтеся з подругами, а можете навіть щоденник завести.

Отже, ми з’ясували, що четвертий триместр є важливою складовою процесу формування малюка, причому як з фізіологічного, так і з емоційного боку. Після пологів молодим мамам рекомендується звертати пильну увагу як на режим для новонародженого, та і на свій власний. Без цього не обійтися. Для когось ці перші місяці проходять простіше, для когось складніше. І в цьому немає нічого дивного, тому що всі ми унікальні у своєму роді, а значить, і процес виховання малюка ніяк не може бути універсальним.