Відновлення після пологів

Проблеми після пологів якщо не лякають, то точно насторожують практично кожну жінку. Всі ми чуємо і про розтяжки, і про зайву вагу, і про тріщини на сосках, і про випадання волосся, і про карієс. А чи можна якось цього уникнути? Або, як кажуть, нікуди вже не дінешся і шляху назад точно немає? Спробуймо розібратися.

Що відбувається з організмом після пологів

Ну, ось і трапилася довгоочікувана подія: у вас з’явилося маля. І як далі? – Справ, звісно, ​​тепер значно побільшає. Потрібно буде встигати набагато більше, а для молодих та недосвідчених батьків після пологів відкриються нові сфери, не звертати на які уваги точно не вийде.

Взагалі за весь період вагітності, та й під час самого процесу пологів, жіноче тіло та організм мами зазнали чимало змін. Погодьтеся, навантажень як фізичних, так і психологічних було чимало. Після появи дитини режим дня та умови життя кардинально зміниться. У деяких випадках депресія неминуча, особливо якщо жінка не готова змінювати свій уклад.

Загалом післяпологовий період триває 6-8 тижнів. Не означає, що репродуктивне здоров’я повністю відновиться. На це знадобиться ще багато часу. А загалом зараз ми, напевно, здивуємо молодих батьків. Справа в тому, що жіночий організм починає стрімко змінюватися через кілька годин після пологів. Так-так, справді годин, а не днів, тижнів та місяців, ми не помилилися.

Причому перебудовується абсолютно все, починаючи від серцево-судинної системи, і закінчуючи гормональним фоном. І ми зараз зовсім не про розтяжки та живіт після пологів. Гормони налаштовуються на лактацію. Але не варто забувати і про психологічне навантаження. І практично всі мами протягом багатьох років сходяться в одній думці: найважчий день материнства – це повернення з пологового будинку. Післяпологова депресія властива жінкам абсолютно різного віку та у всіх куточках земної кулі. Відновлюватись після пологів, як фізіологічно, там і психологічно, необхідно якомога раніше.

Проблеми після пологів: до яких фахівців звернутися

Репродуктивне здоров’я, алопеція, карієс, розтяжки та тріщини на сосках – це далеко не повний перелік проблем, які можуть виникнути у молодої мами. Як же бути? – Звичайно, насамперед варто звертатися за допомогою до фахівців. Отже, хто може допомогти?

  • Обов’язково спостерігайте у гінеколога. Він буде спостерігати за станом матки та статевих органів після пологів. Погодьтеся, з мудрими порадами та рекомендаціями репродуктивне здоров’я відновиться значно швидше.
  •  Остеопат обов’язково допоможе при проблемах з лактацією та болях у спині. До речі, він може частково допомогти і за такої проблеми, як зайва вага.
  • Ендокринолог проконтролює роботу ендокринної системи та налаштує гормони, які відповідають за грудне вигодовування. До речі, якщо прислухатися до порад лікаря та бездоганно виконувати рекомендації, місячні після пологів теж швидше відновляться.
  • Косметолог дасть поради, що запобігають випаданню волосся. Так, як правило, після пологів волосся випадає частіше, але ця алопеція з часом пройде. Головне, не панікувати та забезпечити собі потрібну турботу.
  • Психолог допоможе впоратися із зайвими емоціями, деякими психологічними моментами у житті загалом та у сімейних стосунках зокрема. Заручіться підтримкою цього фахівця, і затяжна післяпологова депресія вам точно не загрожуватиме. До речі, це важливий момент як для самої мами, так і малюка. Адже давно відомо, що дитина тонко відчуває настрій мами.
  • Ну, і не забудьте звернутися до консультанта з грудного вигодовування. Він навчить, як годувати немовля, прикладати його до грудей і в разі потреби як лікувати тріщини на сосках. Фахівець організує правильне годування та підкаже, як стимулювати вироблення молока.

Як прибрати живіт після пологів: рекомендації щодо відновлення

Погодьтеся, розтяжки після пологів, зайва вага та розбалансоване репродуктивне здоров’я мало кого влаштують. Які ж поради щодо відновлення? – Через те, що м’язи живота зазнали цілого ряду змін, різко тренування ніяк починати не можна. Суворий фітнес не те, що не принесе бажаної користі, але і може бути небезпечним для загального стану мами. Напружують розтяжки після пологів? Хочете їх позбутися якнайшвидше, почніть з легких прогулянок. На початку 10 хвилин на день буде цілком достатньо.

Дуже часто молоді батьки малюка носять на одній руці. Це може бути зручно, але, на думку фахівців, докорінно неправильно. Обов’язково чергуйте руки. Негарний живіт після пологів – це, на жаль, практично неминучість, але й додаткові проблеми зі спиною ні до чого.

Мамам рекомендується піднімати якнайменше важких речей, та й із силовими тренуваннями краще почекати. Найважче зараз для вас – це ваша дитина. Не давайте навантаження на м’язи живота та тазу, хоча б перші три тижні. Розтяжки та зайва вага при цьому навряд чи зникнуть, а от заробити масу додаткових проблем можна.

Крім цього необхідно стежити за харчуванням і водним балансом. Та й стоматолога не завадило б завітати. Карієс краще не запускати.

Перші тренування після пологів

Всі ми знаємо, що кожен організм дуже індивідуальний. У когось пологи проходять відносно просто, у когось складніше. Тому ніхто не скаже, скільки мине часу до повного відновлення жінки після пологів.

До звичайних тренувань ви можете розпочати не раніше, ніж через 3 місяці. Хоча будьте готові до того, що в деяких випадках початок варто відкласти і на більший термін, наприклад, до півроку. Зайва вага та негарний живіт після пологів часто зникають і від тривалих прогулянок, які будуть, до речі, корисні не лише мамі, а й малюкові.

Головне, стежити за своїми відчуттями як під час занять, так і після них. Проблеми після пологів можуть бути найрізноманітнішими, але все можна вирішити. Потрібен час. Тренування ніяк не повинно не втомлювати та вимотувати організм. Нехай вона приносить задоволення і приносить гарний настрій. Емоційний стан набагато важливіший, ніж фізичний.

Ще раз хотілося б наголосити, що відновлення після пологів – це процес досить довгий. Звичайно, зайва вага, розтяжки, карієс, алопеція та можлива депресія мало кого порадують, але гармонізуючи себе, і фізично, і емоційно, ви набагато швидше повернетесь у звичну для себе форму. При правильному харчуванні зайва вага поступово піде, репродуктивне здоров’я відновиться, місячні після пологів повернуться. Легкі тренування допоможуть у питаннях із настроєм, позбавлять апатії, а там і з фігурою відбудуться зміни.