Всі принади висаджування

У міру дорослішання дитини кожен з батьків стикається з абсолютно різними труднощами: щось проходить простіше, а над чимось доводиться попрацювати. Однак одним із найскладніших завдань усіх поколінь, мабуть, вважається висаджування малюка на горщик. Звичайно, підходи до цього питання змінюються і наші бабусі та дідусі привчали своїх дітей інакше, проте багато батьків вважають таке завдання, як привчити дитину до горщика, однієї з найскладніших.

Висаджування: з якого віку привчати дитину до горщика?

На думку фахівців та досвідчених батьків, для того, щоб цей процес не вдався у справжнє катування, як для самого малюка, так і для його батьків, необхідно зрозуміти, коли ж починати висаджування дитини. Як же це визначити, адже кожне немовля унікальне? Головний тут фактор – це вік малюка та його психофізіологічний стан. Що ж малюк має вміти?

Найперше і, мабуть, найважливіше – це те, що дитина повинна вас розуміти. Тобто усвідомлено розпізнавати мову дорослої людини. Інакше привчити дитину до горщика просто не вийде. Чому? – Ну, він просто не зрозуміє, що ви від нього хочете.

Крім цього, говорити про те, що немовля готове можна тільки в тому випадку, якщо йому вже виходить залишатися сухим більше двох годин. Наприклад, коли гуляєте, залишивши при цьому памперси вдома або під час денного сну.

Ну, і звичайно, привчити дитину до горщика можна тільки в тому випадку, якщо вона вже фізично вміє сідати і нахилятися.

Привчити дитину до горщика: з чого починати знімати памперси?

Рано чи пізно, нескінченні памперси набридають, і батьки починають замислюватися над тим, а зі скількох привчають до горщика. Може вже справді час? Якщо ви уважно прочитали попередній розділ, і вирішили, що чисто фізіологічно немовля готове, час переходити до нового етапу.

Важливий фактор привчання до горщика – це послідовні та постійні дії батьків. І в цьому випадку мамам та татам необхідно запастися терпінням. Буває, що дитина боїться какати в горщик, іноді просто не хоче, а трапляється і що какашка перетворюється на іграшку з усіма наслідками, що звідси випливають.

Висаджування малюка на горщик потрібно робити регулярно перед сном і після пробудження, до та після будь-якого прийому їжі, до та після прогулянки. Щоправда, перед цим необхідно показати і розповісти, що це таке горщик і навіщо він потрібний. Виявляйте терпіння і не забувайте постійно хвалити своє чадо, після кожної вдалої «події».

Поступово починайте відмовлятися від підгузків. На початку цього тривалого процесу памперси знімаються на кілька годин, а в міру звикання і на цілий день.

Це непросте висаджування немовлят: поради та рекомендації

Насамперед, важливо правильно вибрати сам горщик. На думку фахівців та бувалих батьків, щоб висадження було успішним, він має бути зручним, стійким, теплим і не ковзати по підлозі.

Потім визначте його постійне розташування. Це може бути туалет, дитяча кімната або ванна кімната. Загалом, не важливо, головне, щоб вам було комфортно. Немовля в цьому випадку цілком може підлаштуватися під дорослих.

Починайте освоювати нові навички разом із малюком. Нехай сідає на горщик, але не нав’язуйте це йому. Не забудьте навчити його знімати штанці та підгузки. У цьому випадку краще перейти на памперси-трусики.

Спочатку, коли ви тільки починаєте висаджування дитини, знімайте підгузок вдома. Виділіть собі день, коли ви зможете бути зі своєю дитиною постійно та буквально «підловлюйте» ці важливі моменти. За кілька днів можна вирушити на нетривалу прогулянку на свіже повітря. Якщо не вдалося залишитися сухим, ні в якому разі, не лайте дитину.

Пробуйте укладати дитину на денний сон без підгузника, на випадок неприємностей покладіть одноразову пелюшку в ліжечко. І етап, що є останнім, – це не одягати памперси на ніч. Але зробити це можна не раніше, ніж за місяць. У деяких випадках висаджування дитини на горщик може зайняти більший термін.

Привчити дитину до горщика: типові помилки та труднощі

Почавши висаджування дитини на горщик, ніколи не порівнюйте інших дітей зі своїм чадом. Всьому свій час. Деякі батьки, наслухавшись модних трендів, починають це робити майже в 6 місяців. І, як правило, це лише шкодить процесу.

Лаяти малюка, якщо щось пішло не так, категорично забороняється, як втім, і насильно садити. Особливо це стосується ситуацій, якщо він плаче і вередує. Може просто ще рано, і поки що варто продовжувати використовувати памперси.

Буває ваш малюк ходив на горщик, і висаджування як би почалося, але потім він відмовився. Чому так сталося? – Як правило, це відбувається через якісь психологічні ситуації:

  • криза трирічного віку, коли він почав все робити навпаки;
  • різка зміна обстановки (переїзд, інше місце проживання);
  • поява молодшої дитини в сім’ї – таке ось «зверніть на мене увагу»;
  • коли він починає до дитячого садка;
  • хвороба дитини;
  • скандали, сварки батьків чи інші малоприємні проблеми у сім’ї.

На думку фахівців і досвідчених батьків, висаджування дитини на горщик слід починати не раніше, ніж вона досягне віку 1,5-2 років. Ранні спроби можуть призвести до стресового стану, причому як вашого, так і самого малюка. Якщо дитина боїться какати у горщик, це означає, що, швидше за все, вона від нього відмовиться, а значить, процес може значно затягтися. Нехай усе йде своєю чергою. Висаджування на горщик – дуже індивідуальний процес, який вимагає часу, спокою та відповідального підходу.